Arşivimiz

GKV'Lİ ÖĞRENCİLER KATI SANATI SERGİSİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri güzel sanatlar alanındaki yeteneklerini bir biri ardına açtıkları sergilerle sürdürüyor. Öğrenciler, Primall Sergi alanında Türk sanatlarının en önemli dallarından birisi olan ve günümüzde unutulmaya yüz tutmuş sanatlar arasında yer alan katı sanatıyla ilgili çalışmalarını sergiledi. Açılışı GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan tarafından gerçekleştirilen sergide bir birinden güzel 34 eser yer aldı.

Öğrenciler büyük heyecan yaşadı. GKV Özel Okulları Türk Sanatları Öğretmeni Serpil Ertem rehberliğinde Kâtı Sanatı çalışmalarını sürdüren GKV Cemil Alevli Koleji 10 IB ( Uluslararası BAKALORYA) sınıfı öğrencileri Sanat Kulübü kulüp saati derslerinde CAS kapsamında yaptıkları çalışmaları sergilemenin heyecanını yaşadı.

En gözde sanat dalı GKV Özel Okulları Türk Sanatları Öğretmeni Serpil Ertem, katı sanatının bir kağıt veya deri üzerindeki yazı, motif veya şeklin çıkartıldıktan sonra başka bir yüzeye yapıştırılması sureti ile yapılan ve süsleme sanatı olduğunu belirterek, Türk Sanatları arasında özel bir yere sahip olduğunu ifade etti. Ertem çalışmaların büyük bir titizlikle yürüttüklerini de sözlerine ekleyerek, öğrencilerinin okul saatleri dışında 52 saat özverili ve disiplinli bir çalışma örneği sergilediğini kaydetti. Açılış töreninde özveri ile çalışan öğrencileri kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan "Öğrencilerimizin akademik başarılarını olumlu yönde etkileyen bu tür sanatsal ve kültürel faaliyetlere öncülük etmekten mutluluk duymaktayız. Bu çalışmada emeği geçen kulüp rehber öğretmenini ve özveri ile çalışan 10IB sınıfı öğrencilerini ve öğrencilerimize tarihsel süreçten günümüze kadar ulaşabilen bu geleneksel Türk Sanatını öğrettiği için Türk Sanatları Öğretmenimiz Serpil Ertem'e, GKV Cemil Alevli Koleji IB Koordinatörü Özlem Kara'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.


 

Copyright Gaziantep Kolej Vakfı | 2015 | Tüm Hakları Saklıdır